EkumenickýJán21,17

Ján 21:17

Evanjelium podľa Jána

Spýtal sa ho aj tretí raz: Šimon, syn Jánov, máš ma rád? Peter sa za­rmútil, že sa ho po tretí raz pýtal: Máš ma rád? , a od­povedal mu: Pane, ty vieš všet­ko, ty dob­re vieš, že ťa mám rád. Ježiš mu po­vedal: Pas moje ov­ce!


Verš v kontexte

16 Opýtal sa ho znova, po druhý raz: Šimon, syn Jánov, miluješ ma? A on od­povedal: Áno, Pane, ty vieš, že ťa mám rád. Ježiš mu po­vedal: Pas moje ov­ce! 17 Spýtal sa ho aj tretí raz: Šimon, syn Jánov, máš ma rád? Peter sa za­rmútil, že sa ho po tretí raz pýtal: Máš ma rád? , a od­povedal mu: Pane, ty vieš všet­ko, ty dob­re vieš, že ťa mám rád. Ježiš mu po­vedal: Pas moje ov­ce! 18 Amen, amen, hovorím ti: Kým si bol mladší, opásal si sa sám a chodil si, kde si chcel. Ale keď zo­star­neš, vy­strieš ruky a iný ťa opáše a bude viesť, kam nech­ceš.

späť na Ján, 21

Príbuzné preklady Roháček

17 Po­vedal mu po tretie: Šimone Jonášov, či ma máš rád? V­tedy sa za­rmútil Peter, že mu po­vedal po tretie: Či ma máš rád? A po­vedal mu: Pane, ty vieš všet­ko, ty znáš, že ťa mám rád. A Ježiš mu po­vedal: Pas moje ovečky!

Evanjelický

17 Aj po tretí raz sa ho spýtal: Šimon, syn Jonášov, či ma miluješ? Peter sa za­rmútil, že sa ho po tretí raz spýtal: Či ma miluješ? a od­povedal Mu: Pane, Ty vieš všet­ko; Ty vieš, že Ťa milujem. Riekol mu Ježiš: Pas moje ovečky!

Ekumenický

17 Spýtal sa ho aj tretí raz: Šimon, syn Jánov, máš ma rád? Peter sa za­rmútil, že sa ho po tretí raz pýtal: Máš ma rád? , a od­povedal mu: Pane, ty vieš všet­ko, ty dob­re vieš, že ťa mám rád. Ježiš mu po­vedal: Pas moje ov­ce!

Bible21

17 Po­tom se ho ze­ptal po­třetí: „Ši­mo­ne Janův, máš mě rád?“ Petr se za­rmou­til, že se ho Ježíš po­třetí ze­ptal: „Máš mě rád?“ Od­po­věděl mu: „Pane, ty víš všech­no. Ty víš, že tě mám rád.“ Ježíš mu na to ře­kl: „Pas mé ov­ce.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček