Evanjelický2. Kronická36,9

2. Kronická 36:9

Jójáchín mal osem rokov, keď sa stal kráľom, a tri mesiace i desať dní kraľoval v Jeruzaleme. Robil, čo sa ne­páčilo Hos­podinovi.


Verš v kontexte

8 Os­tat­né Jójákímove činy, ohav­nos­ti, ktoré páchal, a iné údaje o ňom, sú po­značené v Knihe iz­rael­ských a jud­ských kráľov. Po ňom sa stal kráľom jeho syn Jójáchín. 9 Jójáchín mal osem rokov, keď sa stal kráľom, a tri mesiace i desať dní kraľoval v Jeruzaleme. Robil, čo sa ne­páčilo Hos­podinovi. 10 Na prelome roku po­slal však kráľ Nebúkad­necar pre neho a dal ho do­praviť do Babylonu spolu so vzác­nym náčiním domu Hos­podinov­ho. Za kráľa nad Jud­skom a Jeruzalemom do­sadil jeho brata Cid­kiju.

späť na 2. Kronická, 36

Príbuzné preklady Roháček

9 Jehojachin mal osem rokov, keď začal kraľovať, a kraľoval tri mesiace a desať dní v Jeruzaleme. A robil to, čo je zlé v očiach Hos­podinových.

Evanjelický

9 Jójáchín mal osem rokov, keď sa stal kráľom, a tri mesiace i desať dní kraľoval v Jeruzaleme. Robil, čo sa ne­páčilo Hos­podinovi.

Ekumenický

9 Jójakin mal osem rokov, keď sa stal kráľom, a tri mesiace i desať dní vládol v Jeruzaleme. Hos­podinovi robil na­protiveň.

Bible21

9 Jo­a­kin se stal králem v osmnácti letech a kraloval v Je­ruzalémě tři měsíce a deset dní. Pá­chal, co je v Hos­po­di­nových očích zlé.