EkumenickýIzaiáš2,20

Izaiáš 2:20

V ten deň človek od­hodí myšiam a ne­topierom svojich striebor­ných a zlatých bôžikov, ktorých si urobil, aby sa im klaňal.


Verš v kontexte

19 Voj­dú do skal­ných jas­kýň a do dier pod po­vr­chom zo strachu pred Hos­podinom a pred velebou jeho slávy, keď po­vs­tane, aby vy­desil zem. 20 V ten deň človek od­hodí myšiam a ne­topierom svojich striebor­ných a zlatých bôžikov, ktorých si urobil, aby sa im klaňal. 21 Zaliezol do skal­ných trh­lín a do puk­lín brál od strachu pred Hos­podinom a pred velebou jeho slávy, až po­vs­tane, aby vy­desil zem.

späť na Izaiáš, 2

Príbuzné preklady Roháček

20 Toho dňa od­hodí človek svoje striebor­né mod­ly i svoje zlaté mod­ly, ktorých mu narobili, aby sa klaňal kr­tom a ne­topierom.

Evanjelický

20 V ten deň človek za­hodí kr­tom a ne­topierom svojich striebor­ných bôžikov i svojich zlatých bôžikov, ktoré mu zhotovili, aby sa im klaňal;

Ekumenický

20 V ten deň človek od­hodí myšiam a ne­topierom svojich striebor­ných a zlatých bôžikov, ktorých si urobil, aby sa im klaňal.

Bible21

20 V ten den člověk za­hodí­me­zi netopý­ry a potkany­své stříbrné mod­ly, své zlaté modly, které si vy­ro­bil ke klanění.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček