EkumenickýDaniel2,38

Daniel 2:38

Tebe dal do rúk ľudí, poľnú zver a nebes­ké vtác­tvo na každom mies­te, kde pre­bývajú, a nechal ťa nad nimi všet­kými vlád­nuť: Ty si hlava zo zlata.


Verš v kontexte

37 Ty, kráľ, si naj­väčší kráľ, ktorého Boh nebies ob­daroval silou, mocou a vznešenosťou. 38 Tebe dal do rúk ľudí, poľnú zver a nebes­ké vtác­tvo na každom mies­te, kde pre­bývajú, a nechal ťa nad nimi všet­kými vlád­nuť: Ty si hlava zo zlata. 39 Po tebe po­vs­tane iné kráľov­stvo, menšie ako tvoje, a ďalšie, tretie kráľov­stvo z bronzu, ktoré bude vlád­nuť na celej zemi.

späť na Daniel, 2

Príbuzné preklady Roháček

38 a všet­ko všade, kde len bývajú synovia človeka i poľná zver i nebes­ké vtác­tvo, dal do tvojej ruky a učinil ťa pánom nad tým nad všet­kým. Ty si tou zlatou hlavou.

Evanjelický

38 ktorému dal do rúk všet­ky mies­ta, na ktorých žijú ľudia, poľné zvieratá i nebes­ké vtác­tvo, a ktorého urobil pánom nad všet­kým; ty si tá zlatá hlava.

Ekumenický

38 Tebe dal do rúk ľudí, poľnú zver a nebes­ké vtác­tvo na každom mies­te, kde pre­bývajú, a nechal ťa nad nimi všet­kými vlád­nuť: Ty si hlava zo zlata.

Bible21

38 Dal ti do ru­kou ce­lý obyd­lený svět, všech­ny li­di, zvěř i ptactvo, a uči­nil tě vlád­cem nad tím vším. Ty jsi ta zlatá hlava.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček