EkumenickýLukáš13,15

Lukáš 13:15

Evanjelium podľa Lukáša

Pán mu od­povedal: Po­kryt­ci! Či každý z vás ne­od­väzuje svoj­ho vola alebo osla od jasieľ a ne­vodí ho na­pájať aj v sobotu?


Verš v kontexte

14 Ale pred­stavený synagógy, po­búrený nad tým, že ju Ježiš uzdravil v sobotu, po­vedal zá­stupu: Je šesť dní, keď treba pracovať. V týchto dňoch pri­chádzaj­te a dávaj­te sa uzdravovať, a nie v sobotný deň! 15 Pán mu od­povedal: Po­kryt­ci! Či každý z vás ne­od­väzuje svoj­ho vola alebo osla od jasieľ a ne­vodí ho na­pájať aj v sobotu? 16 A či túto Ab­rahámovu dcéru, ktorú satan osem­násť rokov držal spútanú, nebolo treba z toho puta vy­slobodiť v sobotný deň?

späť na Lukáš, 13

Príbuzné preklady Roháček

15 A Pán mu od­povedal a riekol: Po­krytče, či každý z vás ne­od­väzuje v sobotu svoj­ho vola alebo osla od jasieľ a ne­vodí na­pájať?

Evanjelický

15 A Pán mu riekol: Po­kryt­ci, či si v sobotu ne­od­väzuje každý z vás vola alebo osla od jasieľ a ne­vodí ho na­pájať?

Ekumenický

15 Pán mu od­povedal: Po­kryt­ci! Či každý z vás ne­od­väzuje svoj­ho vola alebo osla od jasieľ a ne­vodí ho na­pájať aj v sobotu?

Bible21

15 „Pokrytče!“ od­po­věděl mu Pán. „Ne­od­vazuje snad každý z vás v so­bo­tu svého vola nebo osla od žlabu a ne­vodí ho na­pájet?

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček