EkumenickýJeremiáš1,10

Jeremiáš 1:10

Ustanovil som ťa dnes nad národ­mi a nad kráľov­stvami, aby si vy­tr­hával a rúcal, ničil a plienil, aby si budoval a sadil.


Verš v kontexte

9 Po­tom Hos­podin vy­strel ruku a dot­kol sa mi úst. Hos­podin mi po­vedal: Po­zri, vložil som svoje slová do tvojich úst. 10 Ustanovil som ťa dnes nad národ­mi a nad kráľov­stvami, aby si vy­tr­hával a rúcal, ničil a plienil, aby si budoval a sadil. 11 Po­tom mi za­znelo slovo Hos­podina tak­to: Čo vidíš, Jeremiáš? Ja som od­povedal: Vidím prút man­dľov­níka.

späť na Jeremiáš, 1

Príbuzné preklady Roháček

10 Vidzže, ustanovil som ťa tohoto dňa nad národami a nad kráľov­stvami, aby si plienil a boril, hubil a búral, staväl a sadil.

Evanjelický

10 Po­zri sa: dnes som ťa ustanovil nad národ­mi a kráľov­stvami, aby si vy­tŕhal a rúcal, hubil a búral, aby si staval a sadil.

Ekumenický

10 Ustanovil som ťa dnes nad národ­mi a nad kráľov­stvami, aby si vy­tr­hával a rúcal, ničil a plienil, aby si budoval a sadil.

Bible21

10 Po­hleď, dnes tě us­tanovu­ji nad náro­dy a králov­ství­mi, abys vy­vracel a pod­vracel, ničil a bořil a abys bu­doval a sázel.“

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček