EkumenickýIzaiáš57,9

Izaiáš 57:9

K Molochovi si chodila s olejom, zhromažďovala si si voňav­ky a po­slov si po­sielala veľmi ďaleko, hl­boko až k podsvetiu.


Verš v kontexte

8 Za dvere a veraje si si po­stavila svoj po­mník, ďaleko odo mňa si sa od­haľovala, vy­stupovala si na svoje lôžko a rozširovala si ho, do­hovárala si sa s nimi, milovala si ich lôžko, a po­zerala si sa na po­mník. 9 K Molochovi si chodila s olejom, zhromažďovala si si voňav­ky a po­slov si po­sielala veľmi ďaleko, hl­boko až k podsvetiu. 10 Po mnohých ces­tách si sa unavovala a ne­povedala si: Je to darom­né. Našla si život­nú silu, pre­to si ne­ochabovala.

späť na Izaiáš, 57

Príbuzné preklady Roháček

9 A chodíš ku kráľovi s olejom a množíš svoje mas­ti; vy­sielaš svojich po­slov ďaleko, veľmi ďaleko, a ponižuješ sa až do pek­la.

Evanjelický

9 Putovala si za Molochom s olejom, hromadila si svoje voňav­ky; po­sielala si svojich po­slov do diaľav, po­sielala hl­boko do pod­svetia.

Ekumenický

9 K Molochovi si chodila s olejom, zhromažďovala si si voňav­ky a po­slov si po­sielala veľmi ďaleko, hl­boko až k podsvetiu.

Bible21

9 S ole­jem jsi za Mo­lo­chem chodila, byla jsi samá vonná mast; do dálek jsi své po­s­ly vyslala, sestoupila jsi až do pek­la.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček