EkumenickýHozeáš1,7

Hozeáš 1:7

Nad domom Júdu sa však zľutujem a prídem im na po­moc ako Hos­podin, ich Boh, ale nie s lukom a mečom ani s koňmi so záp­rahom, teda nie bojom.


Verš v kontexte

6 Po­tom opäť počala a porodila dcéru. Daj jej meno Ne­omilos­tená, pre­tože už viac nebudem mať súcit s domom Iz­raela — veľmi sa mi protivia. 7 Nad domom Júdu sa však zľutujem a prídem im na po­moc ako Hos­podin, ich Boh, ale nie s lukom a mečom ani s koňmi so záp­rahom, teda nie bojom. 8 Po­tom, čo od­dojčila Ne­omilos­tenú, počala a porodila syna.

späť na Hozeáš, 1

Príbuzné preklady Roháček

7 Ale sa zľutujem nad domom Júdovým a za­chránim ich Hos­podinom, ich Bohom, a nezach­ránim ich lučišťom ani mečom ani voj­nou, koňmi alebo jazd­cami.

Evanjelický

7 Dom Júdov však omilos­tím a za­chránim ho skr­ze Hos­podina, ich Boha. Ale ich nezach­ránim lukom, ani mečom a voj­nou, ani koňmi a jazd­cami.

Ekumenický

7 Nad domom Júdu sa však zľutujem a prídem im na po­moc ako Hos­podin, ich Boh, ale nie s lukom a mečom ani s koňmi so záp­rahom, teda nie bojom.

Bible21

7 Nad do­mem Judy se ale smi­lu­ji a za­chráním je – niko­li ovšem skrze luk a meč, bitvu, koně či jezd­ce, ale skrze Hos­po­di­na, je­jich Boha.“

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček