EkumenickýSkutky1,20

Skutky 1:20

Skutky apoštolov

Veď aj v knihe Žal­mov je na­písané: Nech jeho príbytok spust­ne, nech niet ni­koho, kto by v ňom býval. A in­de: Jeho úrad nech pre­vez­me iný.


Verš v kontexte

19 Do­zvedeli sa o tom všet­ci obyvatelia Jeruzalema. Pre­to to pole vo svojej reči na­zvali Hakel­damach, čo znamená Pole kr­vi. 20 Veď aj v knihe Žal­mov je na­písané: Nech jeho príbytok spust­ne, nech niet ni­koho, kto by v ňom býval. A in­de: Jeho úrad nech pre­vez­me iný. 21 Pre­to treba, aby sa nie­ktorý z mužov, ktorí sa s nami schádzali po celý čas, kým Pán Ježiš chodil medzi nami

späť na Skutky, 1

Príbuzné preklady Roháček

20 Lebo je na­písané v knihe žal­mov: Nech je jeho príbytok pus­tý, a nech nie je nikoho, kto by býval v ňom! a: Jeho bis­kup­stvo nech vez­me iný!

Evanjelický

20 Lebo je na­písané v knihe Žal­mov: Nech mu spust­ne príbytok, nech nieto, kto by v ňom býval! a: Jeho úrad nech pre­vez­me iný!

Ekumenický

20 Veď aj v knihe Žal­mov je na­písané: Nech jeho príbytok spust­ne, nech niet ni­koho, kto by v ňom býval. A in­de: Jeho úrad nech pre­vez­me iný.

Bible21

20 „V knize Žal­mů je psáno: ‚Jeho příby­tek ať zůstane pustýa ať v něm nikdo ne­byd­lí‘ a dále: ‚Jeho po­věření ať při­jme jiný.‘

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček