RoháčekIzaiáš1,7

Izaiáš 1:7

Vaša zem leží púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené ohňom, a vaša pôda, cudzin­ci ju zožierajú pred vami, a je púšťou, jako pod­vrátená od cudzincov,


Verš v kontexte

6 Od spod­ku nohy až po ­vrch hlavy neni na ňom celého mies­ta zdravého; všet­ko je samá rana, mod­rina a h­nisavá rana ot­vorená; rany neboly vy­tlačené ani ob­viazané ani na úľavu obmäkčené olejom. 7 Vaša zem leží púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené ohňom, a vaša pôda, cudzin­ci ju zožierajú pred vami, a je púšťou, jako pod­vrátená od cudzincov, 8 kým dcéra Si­ona po­zos­tala jako búd­ka vo vinici a jako nočný úchylok na uhor­kovom poli, jako obľa­hnuté mes­to.

späť na Izaiáš, 1

Príbuzné preklady Roháček

7 Vaša zem leží púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené ohňom, a vaša pôda, cudzin­ci ju zožierajú pred vami, a je púšťou, jako pod­vrátená od cudzincov,

Evanjelický

7 Vaša krajina je púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené. Vašu roľu pred vami obžierajú cudzin­ci, pu­statinou je ako pri vy­vrátení Sodomy.

Ekumenický

7 Vaša krajina sa stala púšťou, vaše mes­tá sú do tla vy­pálené, vašu pôdu pred očami vy­žierajú cudzin­ci, je spus­tošená, cudzin­ci ju roz­vrátili.

Bible21

7 Vaše země leží v sutinách, vaše měs­ta jsou spálena. Půdu vám cizáci plení před oči­ma – je z ní pusti­na, cizáky zce­la zničená.