Roháček5. Mojžišova22,17

5. Mojžišova 22:17

Deuteronomium

A hľa, hovorí o nej zlé veci, vraj nenašiel som pri tvojej dcére panen­stva. A toto je dôkaz panenstva mojej dcéry. A rozp­res­trú rúcho pred staršími mes­ta.


Verš v kontexte

16 A otec dievčiny po­vie starším: Svoju dcéru som dal tomuto mužovi za ženu, ktorý ju teraz nenávidí. 17 A hľa, hovorí o nej zlé veci, vraj nenašiel som pri tvojej dcére panen­stva. A toto je dôkaz panenstva mojej dcéry. A rozp­res­trú rúcho pred staršími mes­ta. 18 Vtedy vez­mú starší toho mes­ta muža a po­tres­cú ho.

späť na 5. Mojžišova, 22

Príbuzné preklady Roháček

17 A hľa, hovorí o nej zlé veci, vraj nenašiel som pri tvojej dcére panen­stva. A toto je dôkaz panenstva mojej dcéry. A rozp­res­trú rúcho pred staršími mes­ta.

Evanjelický

17 Hľa, krivo ju ob­viňuje hovoriac: Nenašiel som pri tvojej dcére znaky panen­stva. Tu je znak panen­stva mojej dcéry. A rozo­strú rúcho pred staršími mes­ta.

Ekumenický

17 Ob­viňuje ju z nepočestnosti a hovorí: Nenašiel som pri tvojej dcére znak panen­stva. Tu je dôkaz panen­stva mojej dcéry. Nato rozp­res­trú dcérine šaty pred staršími mes­ta.

Bible21

17 a teď ji očerňuje. Prý: ‚Zjistil jsem, že tvá dce­ra není panna.‘ Zde je ale důkaz panen­ství mé dcery!“ A ro­ze­střou její rou­cho před stařeši­ny měs­ta.