EvanjelickýIzaiáš1,7

Izaiáš 1:7

Vaša krajina je púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené. Vašu roľu pred vami obžierajú cudzin­ci, pu­statinou je ako pri vy­vrátení Sodomy.


Verš v kontexte

6 Od päty po hlavu nič zdravého na ňom, samá mod­rina a jaz­va a čer­stvá rana, ne­vyt­lačená, ne­ob­viazaná a ne­zmäkčovaná olejom. 7 Vaša krajina je púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené. Vašu roľu pred vami obžierajú cudzin­ci, pu­statinou je ako pri vy­vrátení Sodomy. 8 Dcéra Sion zo­stala ako búd­ka na vinici, ako koliba na uhor­kovom poli, ako ob­liehané mes­to.

späť na Izaiáš, 1

Príbuzné preklady Roháček

7 Vaša zem leží púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené ohňom, a vaša pôda, cudzin­ci ju zožierajú pred vami, a je púšťou, jako pod­vrátená od cudzincov,

Evanjelický

7 Vaša krajina je púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené. Vašu roľu pred vami obžierajú cudzin­ci, pu­statinou je ako pri vy­vrátení Sodomy.

Ekumenický

7 Vaša krajina sa stala púšťou, vaše mes­tá sú do tla vy­pálené, vašu pôdu pred očami vy­žierajú cudzin­ci, je spus­tošená, cudzin­ci ju roz­vrátili.

Bible21

7 Vaše země leží v sutinách, vaše měs­ta jsou spálena. Půdu vám cizáci plení před oči­ma – je z ní pusti­na, cizáky zce­la zničená.