EkumenickýŽidom9,28

Židom 9:28

tak aj Kris­tus bol len raz obetovaný, aby vzal na seba hriechy mnohých, a druhý raz sa zjaví nie pre hriech, ale na spásu tým, čo ho očakávajú.


Verš v kontexte

26 Veď ináč by bol musel od založenia sveta tr­pieť mnohok­rát. On sa však zjavil teraz na kon­ci vekov, raz a navždy, aby obetovaním seba zničil hriech. 27 A ako každý človek umiera len raz a po­tom bude súd, 28 tak aj Kris­tus bol len raz obetovaný, aby vzal na seba hriechy mnohých, a druhý raz sa zjaví nie pre hriech, ale na spásu tým, čo ho očakávajú.

späť na Židom, 9

Príbuzné preklady Roháček

28 tak i Kris­tus, raz obetovaný tým cieľom, aby vy­niesol hriechy mnohých na kríž, po druhé sa ukáže bez hriechu tým, ktorí ho očakávajú, na spasenie.

Evanjelický

28 práve tak aj Kris­tus, raz už obetovaný, aby niesol hriechy mnohých, druhý raz sa zjaví bez hriechu tým, čo Ho očakávajú na spasenie.

Ekumenický

28 tak aj Kris­tus bol len raz obetovaný, aby vzal na seba hriechy mnohých, a druhý raz sa zjaví nie pre hriech, ale na spásu tým, čo ho očakávajú.

Bible21

28 Právě tak se Kri­stus jednou obětoval, aby sňal hří­chy mno­hých, a po­druhé se ukáže ne už kvů­li hří­chu, ale pro spásu těch, kdo na něj če­kají.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček