EkumenickýZachariáš3,2

Zachariáš 3:2

Hos­podin po­vedal satanovi: Nech ťa Hos­podin po­kar­há, satan! Nech ťa po­kar­há Hos­podin, ktorý si vy­volil Jeruzalem! Či on nie je ob­horok, vy­tr­hnutý z ohňa?


Verš v kontexte

1 Po­tom mi ukázal veľkňaza Jozuu, ktorý stál pred Hos­podinovým an­jelom. Po jeho pravici stál satan, aby na neho žaloval. 2 Hos­podin po­vedal satanovi: Nech ťa Hos­podin po­kar­há, satan! Nech ťa po­kar­há Hos­podin, ktorý si vy­volil Jeruzalem! Či on nie je ob­horok, vy­tr­hnutý z ohňa? 3 Jozua bol ob­lečený v špinavom odeve a stál pred an­jelom.

späť na Zachariáš, 3

Príbuzné preklady Roháček

2 Ale Hos­podin riekol satanovi: Nech ťa po­tres­ce Hos­podin, Satane, a nech ťa po­tres­ce Hos­podin, ktorý si vy­volil Jeruzalem! Či nie je on hlavňou, vy­tr­hnutou z ohňa?

Evanjelický

2 Hos­podin po­vedal satanovi: Nech ťa po­kar­há Hos­podin, satan! Nech ťa po­kar­há Hos­podin, ktorý si vy­volil Jeruzalem. Či ten­to nie je hlavňou vy­r­vanou z ohňa?

Ekumenický

2 Hos­podin po­vedal satanovi: Nech ťa Hos­podin po­kar­há, satan! Nech ťa po­kar­há Hos­podin, ktorý si vy­volil Jeruzalem! Či on nie je ob­horok, vy­tr­hnutý z ohňa?

Bible21

2 Hos­po­din však sa­tanovi ře­kl: „Z­tres­tej tě Hos­po­din, sa­tane! Ztres­tej tě Hos­po­din, který vy­vo­lil Je­ruzalém! Copak to není oha­rek vy­rvaný z ohně?“

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček