EkumenickýSudcov11,21

Sudcov 11:21

Hos­podin, Boh Iz­raela, však vy­dal Síchona a všetok jeho ľud do rúk Iz­raela. Iz­rael ho porazil a ob­sadil celú krajinu Amorejčanov, ktorí tam bývali.


Verš v kontexte

20 Síchon však nedôveroval tomu, že Iz­rael cez jeho územie len prej­de. Zhromaždil všetok svoj ľud, utáboril sa v Jahace a začal bojovať proti Iz­raelu. 21 Hos­podin, Boh Iz­raela, však vy­dal Síchona a všetok jeho ľud do rúk Iz­raela. Iz­rael ho porazil a ob­sadil celú krajinu Amorejčanov, ktorí tam bývali. 22 Ob­sadili celé územie Amorejčanov od Ar­nónu až po Jab­bók, od púšte až po Jor­dán.

späť na Sudcov, 11

Príbuzné preklady Roháček

21 Avšak Hos­podin, Bôh Iz­raelov, dal Síchona i všetok jeho ľud do ruky Iz­raelovej, a porazili ich, a Iz­rael zau­jal celú zem Amoreja do dedičs­tva, obyvateľa tej zeme.

Evanjelický

21 Hos­podin, Boh Iz­raela, dal Síchóna a všetok jeho ľud Iz­raelu do rúk, Iz­rael ho porazil a za­bral celú krajinu Amorej­cov, ktorí tam bývali.

Ekumenický

21 Hos­podin, Boh Iz­raela, však vy­dal Síchona a všetok jeho ľud do rúk Iz­raela. Iz­rael ho porazil a ob­sadil celú krajinu Amorejčanov, ktorí tam bývali.

Bible21

21 Hos­po­din, Bůh Iz­rae­le, však vy­dal Si­cho­na i ce­lé jeho voj­sko do ru­kou Iz­rae­li, takže je po­razi­li. Tak Iz­rael ob­sa­dil ce­lou zem Emo­rej­ců, kteří teh­dy v té zemi byd­le­li.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček