Ekumenický3. Mojžišova25,11

3. Mojžišova 25:11

Leviticus

Päťdesiaty rok bude pre vás jubilej­ným rokom. Nebudete siať ani zožínať to, čo samo naras­tie po žat­ve, ani ne­oberaj­te plody z neobrobenej vinice.


Verš v kontexte

10 Tak po­svätíte päťdesiaty rok a vy­hlásite v krajine slobodu pre všet­kých jej obyvateľov. Bude to pre vás jubilej­ný rok, keď sa každý vráti k vlastníctvu a každý sa vráti k svojmu rodu. 11 Päťdesiaty rok bude pre vás jubilej­ným rokom. Nebudete siať ani zožínať to, čo samo naras­tie po žat­ve, ani ne­oberaj­te plody z neobrobenej vinice. 12 Je to jubilej­ný rok; bude vám svätý. Budete sa živiť tým, čo sa urodí na poli.

späť na 3. Mojžišova, 25

Príbuzné preklady Roháček

11 A teda rokom plesania vám bude rok päťdesiatich rokov; nebudete siať ani nebudete žať toho, čo v ňom naras­tie samo od seba, ani nebudete oberať jeho ne­orezaných viníc.

Evanjelický

11 Ten­to päťdesiaty rok nech vám je jubilej­ným rokom: ne­sej­te a nezožnite, čo vám samo vy­rást­lo, a ne­oberaj­te svoju ne­ob­robenú vinicu.

Ekumenický

11 Päťdesiaty rok bude pre vás jubilej­ným rokom. Nebudete siať ani zožínať to, čo samo naras­tie po žat­ve, ani ne­oberaj­te plody z neobrobenej vinice.

Bible21

11 Ten­to pa­desátý rok pro vás bude lé­tem mi­losti: ne­bu­dete sít, ani sklízet, co samo vy­rost­lo, a na své netknuté vi­nici ne­bu­dete pořádat vi­no­braní.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček