EkumenickýJeremiáš11,21

Jeremiáš 11:21

Pre­to tak­to hovorí Hos­podin ľuďom v Anatóte, ktorí číhajú na môj život a pri­tom hovoria: Ne­prorokuj v mene Hos­podina a nezom­rieš našou rukou.


Verš v kontexte

20 Hos­podin zá­stupov, ty súdiš spravod­livo a skúmaš ob­ličky i srd­ce. Kiežby som uvidel tvoju po­mstu na nich, veď tebe som po­stúpil svoj spor. 21 Pre­to tak­to hovorí Hos­podin ľuďom v Anatóte, ktorí číhajú na môj život a pri­tom hovoria: Ne­prorokuj v mene Hos­podina a nezom­rieš našou rukou. 22 Pre­to tak­to hovorí Hos­podin zá­stupov: Veru, navštívim ich. Mladíci po­mrú mečom, ich synovia a dcéry zas po­mrú hladom.

späť na Jeremiáš, 11

Príbuzné preklady Roháček

21 Pre­to tak­to hovorí Hos­podin o mužoch Anatóta, ktorí hľadajú tvoju dušu hovoriac: Ne­prorokuj v mene Hos­podinovom, aby si nezom­rel v našej ruke.

Evanjelický

21 Pre­to tak vraví Hos­podin o mužoch z Anatótu, ktorí ti siahajú na život a vravia: Ne­prorokuj v mene Hos­podinovom, ak nech­ceš zo­mrieť našou rukou.

Ekumenický

21 Pre­to tak­to hovorí Hos­podin ľuďom v Anatóte, ktorí číhajú na môj život a pri­tom hovoria: Ne­prorokuj v mene Hos­podina a nezom­rieš našou rukou.

Bible21

21 Toto praví Hos­po­din o mužích z Ana­to­tu, kteří ti usi­lu­jí o život a ří­kají: „Ne­pro­ro­kuj Hos­po­di­novým jménem, nebo tě zabijeme.“

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček