EkumenickýJeremiáš11,14

Jeremiáš 11:14

Ty však ne­pros za ten­to ľud, ne­pred­kladaj zaň pros­bu ani mod­lit­bu, lebo keď budú ku mne volať vo svojom nešťas­tí, ne­vypočujem ich.


Verš v kontexte

13 Koľko je tvojich miest, toľko je tvojich bohov, Júda, a koľko je ulíc v Jeruzaleme, toľko ol­tárov ste po­stavili Haneb­nos­ti, ol­tárov na pálenie kadid­la Baálovi. 14 Ty však ne­pros za ten­to ľud, ne­pred­kladaj zaň pros­bu ani mod­lit­bu, lebo keď budú ku mne volať vo svojom nešťas­tí, ne­vypočujem ich. 15 Čo chce môj miláčik v mojom dome, kde iba ú­klady strojí? Či sľuby a po­svät­né mäso od­stránia tvoje nešťas­tie, že opäť budeš môcť plesať?

späť na Jeremiáš, 11

Príbuzné preklady Roháček

14 A ty sa ne­mod­li za ten­to ľud ani ne­po­z­dvihuj za nich kriku ani mod­lit­by, lebo ne­vys­lyším, a to v čase, keď budú volať ku mne pre svoje zlé.

Evanjelický

14 Ty sa však ne­mod­li za ten­to ľud a ne­vysielaj zaň pros­bu ani mod­lit­bu, lebo ja ich ne­vypočujem, keď budú vo svojom nešťas­tí volať ku mne o po­moc.

Ekumenický

14 Ty však ne­pros za ten­to ľud, ne­pred­kladaj zaň pros­bu ani mod­lit­bu, lebo keď budú ku mne volať vo svojom nešťas­tí, ne­vypočujem ich.

Bible21

14 Ne­mod­li se za ten­to lid. Ne­vy­sí­lej za ně pros­by a mod­lit­by. Až ke mně bu­dou vo­lat kvů­li své­mu neštěstí, ne­u­s­lyším.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček