EkumenickýIzaiáš66,15

Izaiáš 66:15

Lebo hľa, Hos­podin príde v ohni a jeho vozy sú ako víchor, aby sa od­platil v horlivosti za svoj hnev a za svoju hrôzu v plameňoch ohňa.


Verš v kontexte

14 Uvidíte to a za­raduje sa vám srd­ce a vaše kos­ti ožijú ako zeleň a vy­j­de najavo, že ruka Hos­podina je s jeho služob­ník­mi, ale jeho ne­priateľov od­sudzuje. 15 Lebo hľa, Hos­podin príde v ohni a jeho vozy sú ako víchor, aby sa od­platil v horlivosti za svoj hnev a za svoju hrôzu v plameňoch ohňa. 16 Lebo hľa, ohňom a svojím mečom sa bude Hos­podin súdiť s každým tvorom a mnoho bude tých, čo Hos­podin pre­bod­ne.

späť na Izaiáš, 66

Príbuzné preklady Roháček

15 Lebo hľa, Hos­podin prij­de v ohni a jeho vozy budú jako vích­rica, aby od­platil v prch­livos­ti svojím hnevom a svojím že­hraním v plameňoch ohňa.

Evanjelický

15 Lebo, hľa, Hos­podin príde v ohni a Jeho vozy ako po­vích­rica, aby s prch­kosťou od­platil svojím hnevom a svojím kar­haním v oh­nivých plameňoch.

Ekumenický

15 Lebo hľa, Hos­podin príde v ohni a jeho vozy sú ako víchor, aby sa od­platil v horlivosti za svoj hnev a za svoju hrôzu v plameňoch ohňa.

Bible21

15 Hle – Hos­po­din při­chází s ohněm, jeho vozy jsou jako vichřice! V zuřivosti vy­li­je svůj hněv, své hroz­by v pla­menech.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček