EkumenickýIzaiáš65,1

Izaiáš 65:1

Dal som sa hľadať tým, čo sa na mňa ne­pýtali, dal som sa náj­sť tým, čo ma nehľadali. Tu som, tu som, po­vedal som národu, čo ne­vzýval moje meno.


Verš v kontexte

1 Dal som sa hľadať tým, čo sa na mňa ne­pýtali, dal som sa náj­sť tým, čo ma nehľadali. Tu som, tu som, po­vedal som národu, čo ne­vzýval moje meno. 2 Celý deň som vy­stieral ruky k vzdorovitému ľudu kráčajúcemu za vlast­nými výmys­lami po ces­te, čo nie je dob­rá. 3 K ľuďom, čo ma ustavične ot­vorene provokujú, čo obetujú v záhradách a na teh­lách pália kadid­lo,

späť na Izaiáš, 65

Príbuzné preklady Roháček

1 Dal som sa vy­hľadať tým, ktorí sa ne­pýtali po mne; dal som sa naj­sť tým, ktorí ma nehľadali. Po­vedal som: Hľa, tu som, tu som! národu, ktorý sa nenazýval po mojom mene.

Evanjelický

1 Dal som sa hľadať tým, čo sa na mňa ne­pýtali, dal som sa náj­sť tým, čo ma nehľadali. Národu, ktorý ne­vzýval moje meno, po­vedal som: Tu som, tu som!

Ekumenický

1 Dal som sa hľadať tým, čo sa na mňa ne­pýtali, dal som sa náj­sť tým, čo ma nehľadali. Tu som, tu som, po­vedal som národu, čo ne­vzýval moje meno.

Bible21

1 Od­po­vídal jsem těm, kdo se neptali, dal jsem se najít těm, kdo o mě nestáli. Národu, který mé jméno nevzýval, jsem říkal: „Jsem tu! Jsem tu!“

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček