EkumenickýIzaiáš55,7

Izaiáš 55:7

Bez­božný nech zanechá svoju ces­tu a hriešny svoje zmýšľanie. Nech sa vráti k Hospodinovi a on sa nad ním zmiluje; k nášmu Bohu, lebo on veľa od­púšťa.


Verš v kontexte

6 Hľadaj­te Hos­podina, kým sa dá náj­sť, volaj­te ho, do­kiaľ je na­blíz­ku. 7 Bez­božný nech zanechá svoju ces­tu a hriešny svoje zmýšľanie. Nech sa vráti k Hospodinovi a on sa nad ním zmiluje; k nášmu Bohu, lebo on veľa od­púšťa. 8 Lebo: Moje myšlien­ky nie sú vaše myšlien­ky a vaše ces­ty nie sú moje ces­ty — znie výrok Hos­podina.

späť na Izaiáš, 55

Príbuzné preklady Roháček

7 Nech opus­tí bez­božný svoju ces­tu a nešľachet­ný človek svoje myšlien­ky a nech sa na­vráti k Hos­podinovi, a zľutuje sa nad ním, a k nášmu Bohu, lebo je hoj­ný od­pus­tiť.

Evanjelický

7 Nech bez­božný opus­tí svoju ces­tu a muž ne­právos­ti svoje myšlien­ky a nech sa ob­ráti k Hos­podinovi, aby sa zmiloval nad ním, k nášmu Bohu, lebo On hoj­ne od­púšťa.

Ekumenický

7 Bez­božný nech zanechá svoju ces­tu a hriešny svoje zmýšľanie. Nech sa vráti k Hospodinovi a on sa nad ním zmiluje; k nášmu Bohu, lebo on veľa od­púšťa.

Bible21

7 Niče­ma ať svou ces­tu opustía hříšný člověk své smýšlení. Ať se vrátí k Hos­po­di­nu – sli­tuje se nad ním; k naše­mu Bo­hu, který štědře odpouští.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček