EkumenickýIzaiáš54,8

Izaiáš 54:8

V návale hnevu som na krát­ko skryl svoju tvár pred tebou, ale večnou milosťou sa nad tebou zľutúvam, hovorí tvoj vy­kupiteľ, Hos­podin.


Verš v kontexte

7 Opus­til som ťa na malý okamih, ale veľkým milo­sr­den­stvom ťa zhromaždím. 8 V návale hnevu som na krát­ko skryl svoju tvár pred tebou, ale večnou milosťou sa nad tebou zľutúvam, hovorí tvoj vy­kupiteľ, Hos­podin. 9 Pri­padá mi to ako za dní No­acha, keď som pri­sahal, že No­achove vody už neza­plavia zem, tak teraz pri­sahám, že sa nebudem na teba hnevať ani ťa nebudem kar­hať.

späť na Izaiáš, 54

Príbuzné preklady Roháček

8 v zá­plave hnevu skryl som na chvíľu svoju tvár pred tebou a vo večnej milos­ti zľutujem sa nad tebou, hovorí tvoj vy­kupiteľ Hos­podin.

Evanjelický

8 V pre­kypení svoj­ho hnevu som skryl svoju tvár na chvíľu pred tebou, no večnou milosťou sa zľutujem nad tebou - vraví Hos­podin, tvoj Vy­kupiteľ.

Ekumenický

8 V návale hnevu som na krát­ko skryl svoju tvár pred tebou, ale večnou milosťou sa nad tebou zľutúvam, hovorí tvoj vy­kupiteľ, Hos­podin.

Bible21

8 Když mě na chvilku zlo­ba přemohla, skryl jsem před te­bou svo­ji tvář, ve věčné lás­ce se však nad te­bou slituji, říká tvůj vy­ku­pi­tel, Hos­po­din.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček