EkumenickýIzaiáš51,1

Izaiáš 51:1

Počúvaj­te ma, vy, čo sa usilujete o spravodlivosť a hľadáte Hos­podina. Po­zrite na skalu, z ktorej ste vy­kresaní a na hĺb­ku stud­ne, z ktorej ste vy­kopaní.


Verš v kontexte

1 Počúvaj­te ma, vy, čo sa usilujete o spravodlivosť a hľadáte Hos­podina. Po­zrite na skalu, z ktorej ste vy­kresaní a na hĺb­ku stud­ne, z ktorej ste vy­kopaní. 2 Po­zrite na Ab­raháma, vášho ot­ca, a na Sáru, vašu rodičku. Veď bol sám, keď som ho po­volal, požeh­nal a rozm­nožil. 3 Áno, Hos­podin sa zľutúva nad Si­onom, po­tešuje všet­ky jeho zrúcaniny. Jeho púšť zmení na Eden a jeho pu­statinu na Hos­podinovu záh­radu. Jasanie a radosť za­vlád­ne na ňom, vzdávanie vďaky a hlas pies­ne.

späť na Izaiáš, 51

Príbuzné preklady Roháček

1 Počuj­te ma, vy, ktorí sa ženiete za spraved­livosťou, ktorí hľadáte Hos­podina, hľaďte na skalu, z ktorej ste vy­ťatí, a do dutiny jamy, z ktorej ste vy­kopaní!

Evanjelický

1 Čuj­te ma, ktorí sa snažíte o spásu, ktorí hľadáte Hos­podina! Po­zrite na kameň, z ktorého ste vy­kresaní, na stud­ničnú prie­hl­beň, z ktorej ste vy­kopaní!

Ekumenický

1 Počúvaj­te ma, vy, čo sa usilujete o spravodlivosť a hľadáte Hos­podina. Po­zrite na skalu, z ktorej ste vy­kresaní a na hĺb­ku stud­ne, z ktorej ste vy­kopaní.

Bible21

1 Po­s­lou­chej­te mě, kdo jdete za spravedlností, vy, kdo Hos­po­di­na hledáte: Pohleďte na skálu, z níž jste vytesáni, na hlu­bokou já­mu, z níž vy­kopáni jste.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček