EkumenickýIzaiáš38,8

Izaiáš 38:8

Po­zri, o desať stupňov vrátim tieň, ktorý po­stúpil po stupňoch Acházových sl­nečných hodín. Sln­ko sa po­tom vrátilo na sl­nečných hodinách o desať stupňov, o ktoré pred­tým po­stúpilo.


Verš v kontexte

7 A toto ti bude znamením od Hos­podina, že Hos­podin spl­ní slovo, ktoré ti dal. 8 Po­zri, o desať stupňov vrátim tieň, ktorý po­stúpil po stupňoch Acházových sl­nečných hodín. Sln­ko sa po­tom vrátilo na sl­nečných hodinách o desať stupňov, o ktoré pred­tým po­stúpilo. 9 Ďakov­ná pieseň jud­ského kráľa Chiz­kiju, keď bol chorý a vy­zdravel zo svojej choroby.

späť na Izaiáš, 38

Príbuzné preklady Roháček

8 Hľa, vrátim tieň stupňov, ktorý sišiel sln­kom, po stupňoch hodín Achazových naz­pät o desať stupňov. A tak sa vrátilo sln­ko o desať stupňov po stupňoch, po ktorých bolo sišlo.

Evanjelický

8 Aj­hľa, o desať stupňov vrátim tieň, ktorý po­stúpil po stupňoch sl­nečných hodín Acházových. A sln­ko sa vrátilo na sl­nečných hodinách o desať stupňov, o ktoré po­stúpilo.

Ekumenický

8 Po­zri, o desať stupňov vrátim tieň, ktorý po­stúpil po stupňoch Acházových sl­nečných hodín. Sln­ko sa po­tom vrátilo na sl­nečných hodinách o desať stupňov, o ktoré pred­tým po­stúpilo.

Bible21

8 Hle, vrátím stín se­stu­pující po Achazově scho­diš­ti o deset stupňů zpět.“ A slun­ce se na scho­diš­ti vrá­ti­lo o deset stupňů, po kterých před­tím se­stou­pi­lo do­lů.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček