EkumenickýIzaiáš27,1

Izaiáš 27:1

V ten deň Hos­podin krutým mečom, veľkým a moc­ným, po­tres­tá Leviatana, unikajúceho hada, Leviatana, skrúteného hada, a za­bije draka z mora.


Verš v kontexte

1 V ten deň Hos­podin krutým mečom, veľkým a moc­ným, po­tres­tá Leviatana, unikajúceho hada, Leviatana, skrúteného hada, a za­bije draka z mora. 2 V ten deň bude vinica úrod­ná, ospevuj­te ju! 3 Ja, Hos­podin, ju strážim, ustavične ju polievam, aby ju ne­poškodili, v noci i vo dne ju strážim.

späť na Izaiáš, 27

Príbuzné preklady Roháček

1 V ten deň navštívi Hos­podin svojím mečom, tvr­dým, veľkým a moc­ným, Leviatána, ­dl­hého hada rých­leho, a Leviatána, skrúteného hada, a za­bije draka, ktorý je v mori.

Evanjelický

1 V ten deň Hos­podin po­tres­tá svojím tvr­dým, veľkým a moc­ným mečom Leviatana, unikajúceho hada, Leviatana, po­krúteného hada, a za­bije draka, ktorý je v mori.

Ekumenický

1 V ten deň Hos­podin krutým mečom, veľkým a moc­ným, po­tres­tá Leviatana, unikajúceho hada, Leviatana, skrúteného hada, a za­bije draka z mora.

Bible21

1 V ten den ztrestá Hos­po­din­mečem hroz­ným, mo­cným a mo­hutným­s­lizkého ha­da, Leviatana, svinutého ha­da, Leviatana. Zabije toho mořského net­vo­ra!

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček