EkumenickýIzaiáš1,7

Izaiáš 1:7

Vaša krajina sa stala púšťou, vaše mes­tá sú do tla vy­pálené, vašu pôdu pred očami vy­žierajú cudzin­ci, je spus­tošená, cudzin­ci ju roz­vrátili.


Verš v kontexte

6 Nič nie je na ňom zdravé, od hlavy po päty samá mod­rina, jaz­va a čer­stvá rana, opuc­hnutá, ne­ob­viazaná a ne­ošet­rená olejom. 7 Vaša krajina sa stala púšťou, vaše mes­tá sú do tla vy­pálené, vašu pôdu pred očami vy­žierajú cudzin­ci, je spus­tošená, cudzin­ci ju roz­vrátili. 8 Dcéra Sion zo­stala ako búd­ka vo vinici, ako chat­rč na uhor­kovom poli, ako ob­liehané mes­to.

späť na Izaiáš, 1

Príbuzné preklady Roháček

7 Vaša zem leží púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené ohňom, a vaša pôda, cudzin­ci ju zožierajú pred vami, a je púšťou, jako pod­vrátená od cudzincov,

Evanjelický

7 Vaša krajina je púšťou, vaše mes­tá sú vy­pálené. Vašu roľu pred vami obžierajú cudzin­ci, pu­statinou je ako pri vy­vrátení Sodomy.

Ekumenický

7 Vaša krajina sa stala púšťou, vaše mes­tá sú do tla vy­pálené, vašu pôdu pred očami vy­žierajú cudzin­ci, je spus­tošená, cudzin­ci ju roz­vrátili.

Bible21

7 Vaše země leží v sutinách, vaše měs­ta jsou spálena. Půdu vám cizáci plení před oči­ma – je z ní pusti­na, cizáky zce­la zničená.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček