Ekumenický5. Mojžišova12,20

5. Mojžišova 12:20

Deuteronomium

Keď Hos­podin, tvoj Boh, rozšíri tvoje územie, ako ti sľúbil, a ty si po­vieš: Chcel by som jesť mäso a za­túžiš po ňom, jedz mäso, koľko sa ti žiada.


Verš v kontexte

19 Kým budeš žiť vo svojej krajine, chráň sa opus­tiť levitu. 20 Keď Hos­podin, tvoj Boh, rozšíri tvoje územie, ako ti sľúbil, a ty si po­vieš: Chcel by som jesť mäso a za­túžiš po ňom, jedz mäso, koľko sa ti žiada. 21 No ak mies­to, ktoré si Hos­podin, tvoj Boh, vy­volí pre svoje meno, bude od teba ďaleko, môžeš podľa môj­ho príkazu zo svoj­ho dobyt­ka alebo oviec, čo ti dal Hos­podin, za­biť zviera a môžeš jesť vo svojich mes­tách, koľko sa ti žiada.

späť na 5. Mojžišova, 12

Príbuzné preklady Roháček

20 Keď rozšíri Hos­podin, tvoj Bôh, tvoje hranice, tak ako ti hovoril, a po­vieš: Budem jesť mäso; lebo tvoja duša si žiada jesť mäso; čo a koľko len sa bude žiadať tvojej duši, budeš jesť mäsa.

Evanjelický

20 Keď Hos­podin, tvoj Boh, rozšíri tvoje hranice, ako ti hovoril, a ty si po­mys­líš: Rád by som jedol mäso! lebo za­túžiš jesť mäso - jedz mäso, koľko sa ti zažiada.

Ekumenický

20 Keď Hos­podin, tvoj Boh, rozšíri tvoje územie, ako ti sľúbil, a ty si po­vieš: Chcel by som jesť mäso a za­túžiš po ňom, jedz mäso, koľko sa ti žiada.

Bible21

20 Až Hos­po­din, tvůj Bůh, rozšíří tvé hranice, jak ti po­věděl, a ty si řekneš: „Po­jedl bych ma­so“ , pro­tože právě do­staneš chuť na ma­so, smíš je jíst pod­le své chu­ti.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček