Ekumenický1. Timoteovi5,13

1. Timoteovi 5:13

Zároveň za­háľajú a učia sa chodiť z domu do domu, a nielen že za­háľajú, ale aj klebetia, sú pri­veľmi zvedavé a hovoria, čo sa ne­sluší.


Verš v kontexte

12 a majú výčit­ky, že porušili pr­vú ver­nosť. 13 Zároveň za­háľajú a učia sa chodiť z domu do domu, a nielen že za­háľajú, ale aj klebetia, sú pri­veľmi zvedavé a hovoria, čo sa ne­sluší. 14 Pre­to chcem, aby sa mladšie vy­dávali, rodili deti, starali sa o domácnosť a aby protiv­níkovi nedávali nijakú zámien­ku na ohováranie.

späť na 1. Timoteovi, 5

Príbuzné preklady Roháček

13 a zároveň aj za­háľčivé a učia sa chodiť po domoch, ale nie len za­háľčivé, ale aj klebet­né a všetečné, ktoré hovoria to, čo sa ne­sluší.

Evanjelický

13 Pri­tom sa na­učia za­háľať, chodia z domu do domu a nielenže sú záhaľčivé, ale aj klebet­né a všetečné a hovoria, čo sa ne­pat­rí.

Ekumenický

13 Zároveň za­háľajú a učia sa chodiť z domu do domu, a nielen že za­háľajú, ale aj klebetia, sú pri­veľmi zvedavé a hovoria, čo sa ne­sluší.

Bible21

13 Také by se uči­ly marnit čas cho­zením po do­mech; a nejen marnit čas, ale kle­vetit, plést se do cizích věcí a ří­kat, co se ne­pa­tří.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček