Ekumenický1. Kronická21,26

1. Kronická 21:26

Dávid tam po­stavil Hos­podinovi ol­tár, na ktorom prinášal spaľované obety a obety spoločen­stva. Keď vzýval Hos­podina, od­povedal mu zo­slaním ohňa na ol­tár spaľovanej obety.


Verš v kontexte

25 Dávid od­vážil Or­nánovi za ten po­zemok šesťs­to šekelov zlata. 26 Dávid tam po­stavil Hos­podinovi ol­tár, na ktorom prinášal spaľované obety a obety spoločen­stva. Keď vzýval Hos­podina, od­povedal mu zo­slaním ohňa na ol­tár spaľovanej obety. 27 Na príkaz Hos­podina si an­jel za­strčil meč do pošvy.

späť na 1. Kronická, 21

Príbuzné preklady Roháček

26 A Dávid tam po­stavil ol­tár Hos­podinovi a obetoval zápal­né obeti a po­koj­né obeti a volal na Hos­podina, ktorý sa mu ohlásil ohňom z neba, sos­laným na ol­tár zápalu.

Evanjelický

26 Tam po­stavil Dávid Hos­podinovi ol­tár, na ktorom prinášal spaľované obete a obete spoločen­stva. Keď vzýval Hos­podina, od­povedal mu ohňom z neba, ktorý zo­stúpil na ol­tár spaľovanej obete.

Ekumenický

26 Dávid tam po­stavil Hos­podinovi ol­tár, na ktorom prinášal spaľované obety a obety spoločen­stva. Keď vzýval Hos­podina, od­povedal mu zo­slaním ohňa na ol­tár spaľovanej obety.

Bible21

26 Po­tom tam po­stavil ol­tář Hos­po­di­nu a při­ne­sl zápalné i pokojné obě­ti. Vzýval Hos­po­di­na a on mu od­po­věděl – na zápalný ol­tář padl oheň z ne­be.

Preklad „EkumenickýKliknite pre ďalšie preklady

Slovenský ekumenický preklad
© 2008 Slovenská biblická spoločnosť

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček