Bible21Kazatel5,1

Kazatel 5:1

Ne­spě­chej mlu­vit, ne­u­kvapuj se, než něco řekneš před Bo­hem. Bůh je v nebi a ty na ze­mi, pro­to si ušetři spoustu slov.


Verš v kontexte

1 Ne­spě­chej mlu­vit, ne­u­kvapuj se, než něco řekneš před Bo­hem. Bůh je v nebi a ty na ze­mi, pro­to si ušetři spoustu slov. 2 Z množství práce jsou těžké sny, množstvím slov mluví hlupáci. 3 Když Bohu něco slíbíš, ne­o­tá­lej to splnit; hlupáky to­tiž nemá v ob­li­bě. Coko­li slíbíš, splň!

späť na Kazatel, 5

Príbuzné preklady Roháček

1 Strež svoju nohu, keď ideš do domu Božieho, a pri­stúp, aby si počul, lebo to je lepšie, ako keď bláz­ni dávajú bit­nú obeť, pre­tože ne­vedia o tom, keď robia zle.

Evanjelický

1 Ne­prenáh­li sa ús­tami a srd­ce nech sa ti nenáh­li vy­riecť slovo pred Bohom; lebo Boh je na nebi a ty si na zemi. Pre­to nech je málo tvojich slov.

Ekumenický

1 Ne­uvážene ne­ot­váraj ús­ta a tvoje srd­ce nech sa nenáh­li vy­riecť slovo pred Bohom, lebo Boh je v nebi a ty si na zemi, pre­to nech je málo tvojich slov.

Bible21

1 Ne­spě­chej mlu­vit, ne­u­kvapuj se, než něco řekneš před Bo­hem. Bůh je v nebi a ty na ze­mi, pro­to si ušetři spoustu slov.

Bible21Kazatel5,1

Překlad „Bible21Klikněte pro další prěklady

Bible, překlad 21. století © 2009 BIBLION, o.s.
Použité s láskavým zvolením vydavateľa. Všetky práva vyhradené.

Bible21, King James Version, Ekumenický, Evanjelický, Roháček